Putin Türk kökenli savunma bakanıyla izledi!

Rusya Savunma Bakanlığı "Vostok 2018 (Doğu 2018)" tatbikatlarının ana aşamasının sona erdiğini açıkladı.

DÜNYA .
putin türk kökenli savunma bakanıyla izledi!

 

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katıldığı tatbikatların bu aşamasında "Askerlerin saldırıyı geri püskürttükleri, birliklerin saldırıya geçişini düzenledikleri ve rakibin önemli birliklerine son darbeyi vurdukları"belirtildi.

Ana aşamanın sona ermesine özel olarak "Tsugol" poligonunda Doğu Askeri Okrugu ve Merkez Askeri Okrugu’nun askerleri ile Çin ve Moğolistan’ın birliklerinin geçidi düzenlendi ve askeri araçlar sergilendi.

Tatbikat esnasında Rusya savunma anlamında tüm hünerlerini gözler önüne serdi. Putin tatbikatı, hemen yanında oturan Türk kökenl, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile birlikte dikkatle izledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 2012 yılında Savunma Bakanı olarak atanan Sergey Şoygu, Tuva Türklerinden... Rusya'da Türklerin yaşadığı Tuva bölgesinde, Tuvalı bir baba ve Rus bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Şoygu, Savunma Bakanlığı'ndan önce 21 yıl boyunca aralıksız olarak Acil Durumlar Bakanlığı görevinde bulundu.Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Putin Türk kökenli savunma bakanıyla izledi!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.