Florence Kasırgası ABD'ye ulaştı: 3 günde 8 aylık yağmur bekleniyor

Florence Kasırgası, saatteki hızı 150 kilometreyi bulan rüzgar, yoğun yağış ve ‘felaket’ düzeyinde sel uyarılarıyla birlikte Kuzey Carolina'ya ulaştı.

DÜNYA .
florence kasırgası abdye ulaştı: 3 günde 8 aylık yağmur bekleniyor

ABD'nin günlerdir tedirginlikle beklediği Florence Kasırgası, Kuzey Carolina'daki Wrightville Beach'e ulaştı.

 

Daha önce ulaşan kasırga bulutlarının dış çeperleri kıyı bölgelerinin suyla kaplanmasına neden oldu. New Bern kentinde de kasırganın yol açtığı su baskınları sebebiyle 200 kişi kurtarılırken 150 kişi mahsur kaldı.

500 BİN KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALDI

Afet Yönetim Merkezi'ne göre kasırga nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde 500 bin kişi elektriksiz kaldı, 26 bin kişi de acil durum sığınaklarına geçti.

Ulusal Hava Durumu Hizmetleri Merkezi uzmanı Brandon Locklear'a göre Kuzey Carolina'ya, normalde 8 ayda alacağı yağmur 2 ya da 3 gün içinde düşecek.

170 MİLYAR DOLARLIK HASAR

Kasırganın doğrudan vurması beklenen ABD'nin doğu yakasındaki Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde 1.7 milyon kişi için tahliye emri verilmişti.

Toplamda 10 milyon kişiyi etkileyebileceği söylenen kasırganın 170 milyar dolarlık hasara yol açabileceği tahmin ediliyor.Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Florence Kasırgası ABD'ye ulaştı: 3 günde 8 aylık yağmur bekleniyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.