BM'den İdlib uyarısı: Türkiye'ye zaman tanıyın

Birleşmiş Milletler Suriye özel temsilcisi Steffan de Mistura, İdlib'de Türkiye, Rusya ve İran'a askeri çatışmayı önlemek için zaman verilmesi gerektiğini söyledi.

DÜNYA .
bmden idlib uyarısı: türkiyeye zaman tanıyın

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye özel temsilcisi Steffan de Mistura, İdlib'de büyük bir fırtınanın yaklaşmakta olduğu uyarısında bulundu. Mistura yaklaşan çatışmanın, İdlib'in hatta Suriye'nin sınırlarının dışına taşma potansiyeli taşıdığına dikkat çekti.

NTV'nin haberine göre, BM Suriye özel temsilcisi Mistura, Birleşmiş Milletler tahminlerine göre, İdlib'de yaklaşık 10 bin El Nusra ve El Kaide "teröristi" bulunduğunu hatırlattı. Mistura kimyasal silah kullanımının önlenmesinin hayati önemde olduğuna vurgu yaptı.

 Hem Esed rejiminin hem El Nusra'nın elinde klor gazı bulunduğunu belirtti. Sivillerin İdlib'i terk etmesi için insani koridor açılması çağrısı yaptı.

Aynı dakikalarda Kremlin'den de İdlib açıklaması geldi. Kremlin "terörist yuvası" olarak nitelediği İdlib'de harekete geçilmemesinin riskli olacağını ifade etti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git BM'den İdlib uyarısı: Türkiye'ye zaman tanıyın
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.