Dört Filistinli ve 1 İsrail askerinin hayatını kaybettiği olaylar sonrası Hamas ile İsrail ateşkese vardı

Hamas, 4 Filistinli ile 1 İsrail askerinin yaşamını yitirdiği olaylar sonrası Mısır ve uluslararası tarafların arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında ateşkese varıldığını duyurdu.

DÜNYA .
dört filistinli ve 1 israil askerinin hayatını kaybettiği olaylar sonrası hamas ile israil ateşkese vardı

HAMAS: BOMBARDIMAN SÜRERSE KESKİN NİŞANCIYA KARŞI KESİN NİŞANCI İLKELERİ ÜZERİNE KURULU MÜCADELE DENKLEMİNİ PEKİŞTİME HAKKINA TABİYİZ

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin direnişi, tırmanan gerilime ve hedef alınmaya karşı halkımızı savunma ve bombardımana karşı bombardıman ile keskin nişancıya karşı keskin nişancı ilkeleri üzerine kurulu mücadele denklemini pekiştirme hakkına tabidir" ifadelerini kullandı.

 

 

Uluslararası ve bölgesel karar mercilerine İsrail saldırganlığını durdurma, Gazze ablukasını sonlandırma ve Filistin davasının adil çözümüne destek çağrısında bulunan Berhum açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"Direnişe ait noktalara, Gazze'ye ve halkına yönelik saldırıda bulunma, savunmasız sivil göstericileri hedef alarak soğukkanlılıkla öldürme yöntemlerini seçen işgalci İsrail, bu seçeneğin zor sonuçlarına katlanacak".

İSRAİL: HAMAS'IN GAZZE SORUMLUSU HEDEFLERİMİZ DIŞINDA DEĞİL

İsrail, Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar'ın "hedeflerinin dışında" olmadığını açıkladı.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sinvar, İsrail hakkında çok defa tecrübesi olan birisi. Aptalca adımlar sebebiyle ipin bir gün kopacağını bilmesi gerekirdi." ifadelerini kullandı.


0.55 İSRAİL ORDUSU: HAMAS'A AİT 60 HEDEF İMHA EDİLDİ

Haaretz'e göre İsrail ordusu, toplamda 60 Hamas hedefini imha ettiğini açıkladı

01.11 HAMAS: İSRAİL İLE ATEŞKESE VARILDI

Hamas, Mısır ve uluslararası tarafların arabuluculuğunda Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında ateşkese varıldığını duyurdu. Hamas sözcülüğünün Reuters'a yaptığı açıklamaya göre BM, Mısır ve diğer uluslararası aktörlerin çabası ile Filistinli direniş hareketleri ile İsrail arasında 'sessizlik dönemine' dönülmesi hakkında anlaşılmaya varıldığı bildirildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dört Filistinli ve 1 İsrail askerinin hayatını kaybettiği olaylar sonrası Hamas ile İsrail ateşkese vardı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.