Yaptırımlar, Rusya'yı durdurmak için

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin ülkesine uyguladığı yaptırımların tek amacının Rusya’nın gelişimini durdurmak olduğunu belirtti.

DÜNYA .
yaptırımlar, rusyayı durdurmak için

NBC televizyonu sunucusu Megyn Kelly’ye röportaj veren Putin, “Yaptırımlar kesinlikle Rusya’nın ABD’deki seçimlere hayali müdahaleyle ilgili değil. Yaptırımların amacı tamamen farklı, Rusya’nı gelimini durdurma isteğiyle ilgili, Rusya’yı durdurma amacını taşıyor” dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre; Önleme politikasının döngüsel nitelik taşıdığını ve onlarca yıldır uygulandığını dile getiren Rus liderinin görüşüne göre, bu politika sadece iki ülkenin ilişkilerine değil ABD iş dünyasına da zarar veriyor, çünkü Rus piyasasını yabancı rakipler için temizleme fırsatını vermiyor.

St. Petersburg’da gerçekleştirilen Ekonomik Forumu’nu hatırlatan Putin, “En büyük iş adamları heyeti ABD’den gelmişti. İnsanlar bizimle çalışmak istiyor, ama onlara izin verilmiyor, onlar engelleniyor. Bu, Rusya’yı engellemek için yapılıyor” diye kaydetti.

‘RUSYA’YI ENGELLEMEK MÜMKÜN DEĞİL’

“Rusya hiçbir konuda engellenemez. Bunu anlamak lazım” diyen Putin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bakın siz Kuzey Kore’yi bile engelleyemiyorsunuz. Neden bahsediyorsunuz? Neden bunu yapıyorsunuz? Birbirini engellemenin, suçlamanın, birbirine saldırmanın ne anlamı var? Biz iş birliği yapmayı teklif ediyoruz."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yaptırımlar, Rusya'yı durdurmak için
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.