Trump: Kuzey Kore ile görüşebiliriz

Başkan Donald Trump, ABD’nin Kuzey Kore’yle sadece “doğru koşullar” oluştuğu takdirde görüşebileceğini söyledi.

DÜNYA .
trump: kuzey kore ile görüşebiliriz

Beyaz Saray’da eyalet valileriyle toplantısında konuşan Trump, yönetiminin talepleri üzerine, Çin’in Kuzey Kore konusunda daha önce hiç olmadığı kadar çaba gösterdiğini savundu. Ancak Trump, Pyongyang’a getirilen yaptırımlara rağmen, Kuzey Kore’ye birçok ürünün Rusya üzerinden girdiğini belirtti.

Trump, bir önceki başkan Barack Obama’nın, kendisine, Kuzey Kore’nin ABD’nin yüzleştiği “başlıbaşına en büyük sorun” olduğunu söylediğini aktardı. Başkan Trump sık sık, Kuzey Kore konusunda önceki yönetimlerin sorunu çözemediğini ve kendisinin bunu yapacağını söylüyor.

VOA'da yer alan habere göre; Başkan Trump, Kuzey Kore’yle görüşmeler yapılması ihtimali konusunda, “Ne olacağını göreceğiz” ifadesini kullandı.

Kuzey Koreli bir temsilci Pazar günü Güeny Kore’de Güney Kore Devlet Başkanı ile yaptığı görüşmede ABD’yle görüşmeler yapmak istedikleri mesajını göndermişti.

Amerikan yönetimi ise, herhangi bir diyaloğun amacının nükleer silahsızlanma olması gerektiğini belirtiyor.

ABD ve uluslararası camia, Kuzey Kore’ye nükleer ve füze programlarını sonlandırması için baskı yapıyor. Ancak Kuzey Kore bu konuda bir geri adım atmayacağı noktasında ısrarlı görünüyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi nükleer ve balistik füze denemeleri nedeniyle Kuzey Kore’ye yönelik bir dizi yaptırımları kabul etmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Trump: Kuzey Kore ile görüşebiliriz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.