Kral Selman, üst düzey komutanları görevden aldı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, yayınladığı kararname ile genelkurmay başkanı da dahil olmak üzere ordudaki üst düzey komutanları görevden aldı.

DÜNYA .
kral selman, üst düzey komutanları görevden aldı

Resmi haber ajansı SPA'da yayınlanan haberde, "Genelkurmay Başkanı General Abdul Rahman bin Salih el Bunyan'ın hizmetlerine son verilmiştir" denildi. Haberde, General Abdul Rahman'ın yerine Fayyad el Ruvayli'nin atandığı ifade edildi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; General Abdul Rahman, Savunma Bakanlığı Genel Direktörlüğü'nü yürütürken Eylül 2013'te Genelkurmay İkinci Başkanlığı görevine atandı. Abdul Rahman, Mayıs 2014'te de Genelkurmay Başkanı oldu.

Kararnameyle genelkurmay başkanının yanı sıra kara kuvvetleri ile hava savunma komutanları da görevlerinden alındı.

Yapılan değişikliklerin nedenine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Aynı zamanda Savunma Bakanı da olan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, son dönemde attığı adımlarla iktidardaki önemli pozisyonlarda geniş çaplı kadro değişiklikleri yapıyor ve kritik noktalara kendi yakın isimleri getiriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kral Selman, üst düzey komutanları görevden aldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.