İşgal bitinceye kadar Filistin'e destek vereceğiz

Fas Başbakanı Sadeddin El-Usmani, Filistin özgürleşip işgal de yok oluncaya kadar Filistin halkına yapılacak her türlü sosyal ve enformatik girişimi desteklemenin ülkesinin resmi tutumu olduğunu söyledi.

DÜNYA .
işgal bitinceye kadar filistine destek vereceğiz

Fas Ulusal Basın Sendikası ile merkezi Beyrut’ta bulunan Uluslararası Filistin Bilgi ve İletişim Forumu’nun  “Arap Basınında Filistin Davası” başlığı altında düzenlediği iki günlük sempozyumda konuşan Başbakan El-Usmani, “Üzülerek belirtelim ki resmi sistemler bugün büyük zorluklarla karşı karşıyalar. Fas ve Filistin bir parçadır. İnsanların durumu ve konumu ne olursa olsun Filistin’e yönelik tutum bir olmalıdır” dedi.

Halk direnişini sürdürmenin mümkün olduğunu hatırlatan El-Usmani, savaşın sadece siyasi boyuta sahip olmadığını, bunun düşünce ve enformasyon yönünün de olduğunu, dolayısıyla bu savaşı profesyonel bir şekilde yürütmek gerektiğini ifade etti.

Fas Ulusal Gazeteciler Sendikası Başkanı Abdullah El-Bakkali ise yaptığı konuşmada Filistin davasının öne çıkan bazı sorunlar yüzünden gerilere itildiğini belirterek (işgal rejimine yapılan ziyaretleri ima ederek), bazı çevrelerin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirerek Filistin davasında delik açmaya çalıştığını kaydetti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşgal bitinceye kadar Filistin'e destek vereceğiz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.