54 yıl sonra aynı tehlike: Binlerce kişi evlerini terk etti

Endonezya'nın Bali Adası'nda faaliyete geçen Agung Yanardağı çevresinde yaşayan 11 bin kişi evlerini terk etti.

DÜNYA .
54 yıl sonra aynı tehlike: binlerce kişi evlerini terk etti

Endonezya'nın Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'nda volkanik ve tektonik hareketlerin artmasıyla alarm seviyesi yükseltilen bölgede yaşayan 11 bin kişinin evlerini terk ettiği bildirildi.

Endonezya Ulusal Afet Azaltma Ajansından (BNPB) yapılan açıklamada, Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'nda bir haftadır süren hareketlenme nedeniyle bölgede alarm düzeyinin ikinci seviyeye çıkarıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, yanardağ yakınında yaşayan 11 bin köylünün evini terk ettiği ve yetkililerden sığınma talebinde bulunduğu belirtildi.

Ayrıca bölge halkının ve turistlerin yanardağdan en az 7,5 kilometre uzakta durmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, sığınma talebinde bulunan vatandaşların da güvenli bölgelere götürüldüğü aktarıldı.

Ülkenin en çok turist alan bölgesi Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı en son 1963 yılında patlamış, patlamada yaklaşık bin 100 kişi hayatını kaybetmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 54 yıl sonra aynı tehlike: Binlerce kişi evlerini terk etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.