Fas'tan Hollanda'daki diplomatik skandala tepki

Faslı siyasi ve aydınlar Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'ya gösterdiği ırkçı ve antidemokratik yaklaşıma tepki gösterdi.

DÜNYA .
fastan hollandadaki diplomatik skandala tepki

Faslı siyasi ve aydınlar Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya gösterdiği ırkçı ve antidemokratik yaklaşıma tepki gösterdi.

Fas Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Kurul üyesi Halid er-Rahmani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Batı'nın Türkiye'ye karşı sergilediği düşmanca ve antidemokratik tutum, nefreti körüklüyor, hoşgörü ve özgürlükleri hiçe sayıyor." dedi.

"Gerilimi artıracak adımlar atıyor"

Fes Seyyid Muhammed Üniversitesi Medya Bölümü Öğretim Üyesi Muhammed er-Ragragi ise "Hollanda, Türkiye ile ilişkilerini tehlikeye sokacak ve iki ülke arasında gerilimi artıracak adımlar atıyor. Bu tavrın, 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'ye karşı Avrupa Birliğinin yürüttüğü gerginlik politikasının ürünü olduğu kanaatindeyim." diye konuştu.

"Tavır kabul edilemez"

Hukukçu ve insan hakları aktivisti Hasan Hüseyin el-Alavi de Hollanda'nın tavrını provokatif olarak nitelendirdi. Alavi, "Hollanda'nın sergilediği tavır diplomatik olarak kesinlikle kabul edilemez. Bu, toplumdaki gerginliği körükleyen ve farklı kültürlerin bir arada yaşamasına zarar veren bir davranış. Hollanda'nın izlediği provokatif tutumun, önümüzdeki günlerde bu ülkede yapılacak seçimlere yönelik olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fas'tan Hollanda'daki diplomatik skandala tepki
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.