'Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'da tanıdık'

Makedonya Devlet Bakanı İlyas, Hollanda'nın, Bakan Kaya'ya gösterdiği ırkçı ve antidemokratik yaklaşımı şiddetle kınadı ve 'Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'da tanıdık.' dedi.

DÜNYA .
biz hollandayı srebrenitsada tanıdık

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Makedonya Devlet Bakanı Beycan İlyas, sürekli olarak demokrasi ve insan hakları dersi vermeye çalışan Avrupa'nın bugün bir sınavdan daha geçemediğini vurguladı.

'Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'da tanıdık, fazla söze gerek var mı?' ifadelerini kullanan İlyas, açıklamasında şunları kaydetti:

'Hollanda devletinin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya gösterdiği ırkçı ve antidemokratik yaklaşımı şiddetle kınıyorum. Avrupa, bugün itibariyla demokrasi kelimesini sözlüğünüzden çıkarın ve ufuktan doğan yeni güneşi kabullenmeye hazır olun.'

Hollanda yönetimi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın Hollanda'da yaşayan Türk toplumuyla ve diplomatik temsilcilerle bir araya gelmek amacıyla yapacağı ziyaretleri engellemişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Biz Hollanda'yı Srebrenitsa'da tanıdık'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.