"Flynn Türk ajanı" iddiası!

ABD başkanı Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’in istifa etmeden öncesine kadar Türkiye için ajanlık yaptığı iddia ediliyor.

DÜNYA .
flynn türk ajanı iddiası!

New York Times'in bugün yayınladığı habere göre, ABD başkanı Donald Trump'ın eski ulusal güvenlik uzmanı Michael Flynn'in, istifa edene kadar, Türk hükümetine bağlı firmalar için lobicilik yaptığını iddia ederek, Flynn'in Türkiye için ajanlık yaptığını açıkladı.

ABD başkanı Trump, görevine 4 hafta devam ettikten sonra, Rus Büyükelçi Sergey Kislyak ile görüşmesi konusunda, başkan yardımcısı Mike Pence'i yanlış yönlendirdiğinin ortaya çıkmasından sonra istifa eden Flynn'in, yabancı bir devlet adına ajanlık yaptığını bu hafta öğrendi.Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer "Başkan Trump, Hollanda'da Türk hükümeti ile bağlantılı şirketler ile yaklaşık 500.000 dolarlık iş yapan Flynn'in Türkiye adına ajanlık yaptığını 2 gün önce öğrendi" ifadesinde bulundu.

ABD başkanı Donald Trump, göreve gelmeden önce, bazı senatörler, Türkiye ile daha güçlü bağlar kurmalıyız diye bir mektup yazan Flynn'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bağlantısı olduğunu iddia ederek soruşturma teklifinde bulunmuştu.-Yeniakit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Flynn Türk ajanı" iddiası!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.