Rus vekil: Karlov'u Batılı ülkeler öldürdü

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikastin ardından açıklama yapan Rus vekiller saldırının arkasında Batılı ülkelerin olduğunu söyledi. Rus Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frantz Klinstsevich ise suikastin NATO tarafından yapıldığını savundu.

DÜNYA .
rus vekil: karlovu batılı ülkeler öldürdü

Rusya'da sağcı milliyetçi Liberal Demokrat Rusya Partisi Genel Başkanlığını yürüten Vladimir Zhirinovsky ise suikastin Batı tarafından organize edildiğini söyledi.
Putin'e yakınlığı ile bilinen Rus üst düzey milletvekili, Karlov suikastinin Batılı ülkeler tarafından planlandığını iddia etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı ise saldırıyı bir 'terör bir eylem' olarak niteledi.
Rus milletvekili, Batının son dönemde yakınlaşmaya başlayan Türk-Rus ilişkilerini önlemeye yönelik talimat verdiğini söyledi.

Rus Devlet Duması Dışişleri Komitesinin eski Başkanı Alexey Pushkov'da saldırının Moskova'nın düşmanları tarafından yapıldığını ve Halep'teki son gelişmelerle bağlantılı olduğunu söyledi.

Rus Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komitesinin Başkan Yardımcısı Frantz Klintsevich ise Karlov'un öldürülmesinin "gerçek bir provokasyon" olduğunu ifade etti.
Klintsevich, suikast için "NATO gizli servisi bu işin arkasında olabilir. Bu gerçek bir provokasyon ve Rusya için bir meydan okuma oldu" dedi.

'Büyükelçi Karlov'a yapılan alçak saldırıyı kınıyoruz'

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a karşı düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin, saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Huzura kastederek, kaos ortamıyla amaçlarına ulaşmayı umut edenlerin asla başaramayacaklar" dedi.-Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Rus vekil: Karlov'u Batılı ülkeler öldürdü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.