Rus bombardıman uçakları Fransız sahillerinde radara takıldı

Fransa Hava Kuvvetleri, Fransız savaş uçaklarının 2 Rus bombardıman uçağının yolunu kestiğini açıkladı

DÜNYA .
rus bombardıman uçakları fransız sahillerinde radara takıldı

Fransa Hava Kuvvetleri,  ''Tupolev 160'' tipi iki adet  Rus hava bombardıman uçağının, eylül ayı sonunda ülkenin kuzeyindeki Bretagne  sahilinde uçarken, Fransız savaş uçakları tarafından yolunun kesildiğini  açıkladı.

Fransa Hava Kuvvetleri basın servisinden yapılan yazılı açıklamada,  Tupolev 160 tipi iki adet Rus bombardıman uçağının, 22 Eylül'de önce Norveç'in  kuzeyinde, daha sonra İrlanda'nın  batısında ve ardından Fransız sahillerinde  radara takıldığını duyurdu.

Açıklamada, Tours kentinden havalanan iki adet Fransız ''Rafale'' tipi  savaş uçağının, Bretagne açıklarında Rus bombardıman uçaklarının yolunu kestiği  ve kendilerini uluslararası hava sahasına kadar eşlik ettiği kaydedildi.

Rus uçakların daha sonra İspanya sahillerine doğru uçtuğu kaydedilen  açıklamada, bu kez İspanyol savaş uçaklarının havalanarak, Rus bombardıman  uçaklarının yolunu kestikleri bildirildi. Açıklamada, Rus uçaklarının daha sonra  İrlanda üzerinden Rusya'ya geri döndükleri bildirildi.

Fransız basınına göre, NATO'da sadece  ortak hava savunma sistemi  gerçekleştiren Fransa, İngiltere, İspanya ve Norveç, erken uyarı ile hava  sahalarını ihlal eden ülkelerin uçaklarına, ortak olarak müdahale ediyor.

Fransız savaş uçakları son olarak 17 Şubat'ta yine ülkenin kuzeyindeki  Touquet kıyısı açıklarında Rus Tupolev160 tipi bombardıman uçaklarını engellemiş  ve takip etmişti

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Rus bombardıman uçakları Fransız sahillerinde radara takıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.