Suriyeli muhaliflerin başmüzakerecisi Alluş istifa etti

Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi (MYK) heyetinin Başmüzakerecisi Muhammed Alluş, uluslararası toplumun Suriye krizini bitimedeki "ciddiyetsizliğini" protesto ederek istifa etti.

DÜNYA .
suriyeli muhaliflerin başmüzakerecisi alluş istifa etti

Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi (MYK) heyetinin Başmüzakerecisi Muhammed Alluş, uluslararası toplumun Suriye krizini bitimedeki "ciddiyetsizliğini" protesto ederek istifa etti.

Suriyeli muhalif gruplardan Ceyşul İslam'ın (İslam Ordusu) siyasi lideri de olan Başmüzakereci Alluş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Uluslararası toplumun Suriye'de akan kanı durdurmaya gücü yeter ancak Suriye halkının dramına son vermek için ciddi bir istek söz konusu değil" ifadesini kullandı.

"Suriye rejiminin halkını bombalamakta ısrarı" nedeniyle Cenevre'de yapılan daha önceki üç turda bir sonuç elde edilemediğine dikkati çeken Alluş, uluslararası toplumun da insani durum başta olmak üzere aldığı kararları uygulatmaktan aciz kaldığını belirtti.

Birleşmiş Milletler'in de müzakerelerin gündeminin belirlenmesine ilişkin anlaşmayı sağlayamadığını hatırlatan Alluş, "Özgür Suriye Ordusu, devrimci gruplar ve tüm siyasi taraflara birlik çağrısında bulunuyorum. Bu zaferin tek yoludur." değerlendirmesini yaptı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suriyeli muhaliflerin başmüzakerecisi Alluş istifa etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.