G7 Zirvesi 2017'de Sicilya Adası'nda

İtalya Başbakanı Renzi, gelecek yıl ev sahipliği yapacakları dünyanın 7 büyük gelişmiş ekonomisinin bir araya geldiği G7 Zirvesi'ni, Sicilya adasında düzenleyeceklerini duyurdu.

DÜNYA .
g7 zirvesi 2017de sicilya adasında

Japonya'nın bu yıl Ise-Shima bölgesinde ev sahipliği yaptığı bugün başlayacak G7 Zirvesi için bu ülkeye giden İtalya Başbakanı Matteo Renzi'den dönem başkanı olacakları bir sonraki zirveye dair önemli bir açıklama geldi.

Japonya'ya seyahati sırasında uçağında kendi blogunda iç politikaya yönelik mesajlar veren Renzi, 2017 yılında İtalya'nın düzenleyeceği G7 Zirvesi'nin nerede olduğuna açıklık getirerek, "Size bu notu G7 Zirvesi için gitmekte olduğum Japonya uçuşundan yazıyorum. İtalya, 2017'deki G7 randevusunu Sicilya'da düzenleyecek" ifadelerini kullandı.

İtalya, bu zirveyi en son Rusya'nın da katıldığı ve G8 olarak anıldığı dönem olan 2009 yılında L'Aquila kentinde düzenlemişti. İtalya, o dönem aslında zirveyi Sardunya Adası'nda ev sahipliği yapmayı planlamış ancak Nisan 2009'daki depremin vurduğu L'Aquila kentine destek maksadıyla G8 Zirvesi'ni Sardunya'dan bu kente almıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git G7 Zirvesi 2017'de Sicilya Adası'nda
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.