Irak ordusu Musul için yeniden harekete geçti

3 hafta ara verilen Musul'u kurtarma operasyonuna, Irak ordusunun, uluslararası koalisyon güçlerinin hava desteğiyle Mahmur cephesinden harekata tekrar başladığı belirtildi.

DÜNYA .
ırak ordusu musul için yeniden harekete geçti

Bölgedeki Irak ordusu komutanlarından General Latif Haşim, yaptığı açıklamada, 'Uluslararası koalisyon güçleri, sabahın erken saatlerinde terör örgütü DAİŞ'in elinde tuttuğu Mehana köyü ve çevresini bombaladı. Daha sonra askerlerimiz köyü ele geçirdi ve tamamen kontrol altına aldı' ifadelerini kullandı.

Irak ordusu ve DAİŞ militanları arasında yoğun çatışmaların devam ettiğini aktaran Haşim, diğer çevre köylerin de geri alınması için ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Musul'un Mahmur ilçesinde bulunan Ninova Ortak Operasyonlar Komutanlığı, 6 Nisan tarihinde yaptığı yazılı açıklamada, yeterli askeri gücün bölgeye gelmesinden sonra Musul'u kurtarma operasyonunun tekrar başlayacağını duyurmuştu.

Musul'un güneyindeki Mahmur ilçesi, kent merkezinden yaklaşık 60 kilometre mesafede yer alıyor.

Irak ordusu, 24 Mart tarihinde DAİŞ'in elinde tuttuğu Musul kentinin geri alınması için Mahmur ilçesinden operasyon başlattığını duyurmuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Irak ordusu Musul için yeniden harekete geçti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.