'90 yaşında adamı cayır cayır yaktılar'

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde son 2 günde, 44 kişi çatışma bölgesinden tahliye edildi.

DÜNYA .
90 yaşında adamı cayır cayır yaktılar

Sur’da, 4 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle toplam sayı 248’e yükseldi. Çatışma bölgesinden tahliye edilenlerin askerle yaşadığı diyaloglar ise şöyle:

ASKER: İyi misin?

ÇOCUK: İki tane yüzü kapalı geldi, bana dedi ki: “Nerelisin?” Dedim ki: “Burada çöp topluyorum, demirlerim de var, bakırlarım da var, satıyorum.” O da diyor ki: “Ne için?” Ben de dedim ki: “Evime para götürüyorum.” Dedim ki: “Harçlığımdır, üst, kıyafet paramdır.” Ondan sonra bana kızdı, sonra da orada kaldım abi.

KADIN: Hep onlar nereye gidiyordu, bizi de sürüklüyorlardı. Bodrumlara bizi kapattılar.

ASKER: Çıkmanıza izin vermediler mi?

KADIN: Yok. Bu çocukları tehdit ediyorlar: “Çıkamazsınız.” “Bize yardım edin, çıkarın” dedik, onlar ateşe götürdüler. Onlar nereye gidiyordu, bizi yakın tutuyorlardı. En son arkadaşların sesini duyduk, biz bağırdık çağırdık, bu çocukların bağrışmalarına onlar bize seslendiler, “Çocuklarımızı çıkarın” dedik. Biz zaten istiyoruz, çıkamadık ateş ettiler. Çocukların üzerine silah tutuyorlardı.

ERKEK: Gidemedik bir yere. Tek ayaklıydı, yanımızda birini aldılar, götürdüler. En son dedi: “Ölmüş.” Sonra bir baktım alev, ateş gibi alevli. Bir baktım abi cayır cayır.

ASKER: Nerede yaktılar?

ERKEK: Aynı o sokaklarda. 90 yaşındaydı, topaldı, her gün bağırıp çağırırdı. Dedi: “Ölmüş.” Bir de dediler ki: “Silah milah kullanmışlardı.” Orada ölmüş. Halbuki adam orada ölmemişti.

ASKER: Köprüde mi yaktılar?

ERKEK: Cayır cayır binada-Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git '90 yaşında adamı cayır cayır yaktılar'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.