Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya girdi

Kudüs'te 28 Yahudi yerleşimcinin, İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

DÜNYA .
yahudi yerleşimciler mescid-i aksaya girdi

Kudüs'te 28 Yahudi yerleşimcinin İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği bildirildi.

Kudüs İslami Vakıflar Medya Koordinatörü Firas ed-Debs, "28 Yahudiyerleşimci İsrail polisinin korumasında, farklı gruplar halinde Mescid-i Aksa'ya girdi" dedi. 19 Yahudi yerleşimcinin sabah, 9'unun ise öğleden sonra Mescid-i Aksa'ya girdiğini ifade eden Debs, bu provokatif eyleme Müslümanların tekbir getirerek tepki gösterdiğini belirtti.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler, içerisinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında, Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor.

Aşırı sağcı yerleşimciler ve İsrailli yetkililer Aksa Külliyesi içerisine girerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya girdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.