Düşen Rus uçağında 129 kişinin cesedine ulaşıldı

Sina Yarımadası'nda düşen Rus uçağının enkazında 129 kişinin cesedine ulaşıldı

DÜNYA .
düşen rus uçağında 129 kişinin cesedine ulaşıldı

Mısır'ın Sina Yarımadası'nın kuzeyindeki Ariş kenti yakınlarında düşen Rus hava yolu şirketi Kolavia'ya ait Airbus-320 tipi yolcu uçağının enkazında 129 kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.

Mısır Başbakanı Şerif İsmail, başkent Kahire'de düzenlediği basın toplantısında, '217 yolcu ve 7 mürettabatın bulunduğu uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerden 129'unun cesedine ulaşıldı ve cesetler başkentteki Zeynhom Morgu'na nakledildi' dedi.

İsmail, arama çalışmalarının devam ettiğini belirtirken kazadan kurtulanların olmasının uzak bir ihtimal olduğu üzerinde durdu. Uçağın kara kutusuna ulaştıklarını söyleyen İsmail, uçağın teknik olmayan bir sebepten ötürü düştüğünü gösteren bir delilin bulunmadığını ifade etti.

Rusya Havacılık Ajansı, Şarm Eş Şeyh'ten kalkan Rus hava yolu şirketi Kolavia'ya ait Airbus-320 tipi yolcu uçağıyla irtibatın, Sina Yarımadası yakınlarında kesildiğini açıklamıştı.

Açıklamada, Şarm Eş Şeyh-St. Petersburg uçuşunu gerçekleştiren uçağın, kalkıştan 23 dakika sonra radar bağlantısının kesildiği belirtilmiş, uçakta çoğunluğunu Rus turistlerin oluşturduğu en az 217 yolcunun bulunduğu kaydedilmişti.

Mısır'da terör örgütü DAİŞ'e biat ettiğini duyuran Sina Vilayeti ismini Sina Vilayeti olarak değiştiren 'Ensar Beyt el-Makdis' de uçağın kendileri tarafından düşürüldüğünü iddia etmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Düşen Rus uçağında 129 kişinin cesedine ulaşıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.