Yahudi soykırımı için Filistinlileri suçladı

İsrail medyasında çıkan haberlere göre, '37. Dünya Siyonist Kongresi'nde' konuşan Binyamin Netanyahu, Hitler'i soykırım konusunda Filistinli müftünün ikna ettiğini iddia etti.

DÜNYA .
yahudi soykırımı için filistinlileri suçladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Yahudileri katletmesi için Hitleri 'zamanın Filistinli Müftüsü Hacı Emin Hüseyni'nin ikna ettiğini' ileri sürdü.
İsrail basınında yer alan haberlere göre, dün Kudüs'te düzenlenen '37. Dünya Siyonist Kongresi'nde' konuşan Netanyahu, 'Hitler Yahudileri yok etmek değil sürgün etmek istemişti. Filistin Müftüsü Hacı Emin Hüseyni Berlin'e giderek ona, 'Yahudileri sürgün edersen hepsi buraya (Filistin'e) gelir' dedi. Hitler, 'Peki ne yapayım onlara?' diye sordu. Hüseyni 'Onları yak' dedi' iddiasında bulundu.

Netanyahu'nun, Yahudi soykırımı için Hitler yerine Filistinlileri suçlayan açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail medyasında da Netanyahu'nun bu iddiasının 'Yahudi soykırımını inceleyen en önemli tarihçiler tarafından bile reddedildiği' yönünde haberler yer aldı.

Almanya'da Hitler yönetimi, 1939-1945 döneminde Yahudiler başta olmak üzere Romanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavların da aralarında olduğu milyonlarca kişiyi sistematik olarak katletmişti. II. Dünya Savaşı sırasında soykırıma kurban giden toplam Yahudi sayısının 6 milyon olduğu belirtiliyor. İsrail'de Holokost'un (Yahudi soykırımı) kurbanları için her yıl 27 Nisan'da anma törenleri yapılıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yahudi soykırımı için Filistinlileri suçladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.