Kutsal Dağ'da verdikleri pozun cezasını çektiler

Malezya'da kutsal kabul edilen Kinabalu Dağı'nda çıplak fotoğraf çektiren 4 turist, kamu ahlakını bozmaktan üçer gün hapis ve 5 biner ringiti (yaklaşım 3 bin 700 lira) cezaya çarptırıldı.

DÜNYA .
kutsal dağda verdikleri pozun cezasını çektiler

Kanadalı Lindsey Petersen (23) ve Danielle Peterson (22) ile Hollandalı Dylan Snel (23) ve İngiliz vatandaşı Eleanor Hawkins (24), Kinabalu Dağı'nda 30 Mayıs'ta çektirdikleri fotoğraflarla ilgili olarak Sabah eyaletinde görülen davada haklarındaki kamuya açık bir mekanda "edebe aykırı davranış sergilemek" suçlamasını kabul etti. 

Üçer gün hapse ve 5 biner ringiti para cezasına mahkum edilen turistler, salı gününden bu yana tutuklu oldukları için bugün ilerleyen saatlerde serbest bırakılacak. 

Turistler, yerel halkın “ölülerin ruhlarının gittiğine” inandığı ve kutsal kabul ettiği Kinabalu dağında soyunarak poz vermiş, bu fotoğraf sosyal medyada sıkça paylaşılmıştı. Yerli halk bölgede geçen hafta yaşanan ve 18 dağcının ölümüne neden olan depremden bu turistleri sorumlu tutmuş ve cezalandırılmaları için kampanya başlatmıştı.

Depremde, 9 Singapurlu, bir Filipinli, bir Çinli, bir Japon ve 6 Malezyalı yaşamını yitirmişti. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kutsal Dağ'da verdikleri pozun cezasını çektiler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.