Hollande, nefret söylemine müsaade etmeyecek

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, dini nefret içeren söylemlere asla tolerans gösterilmeyeceğini söyledi

DÜNYA .
hollande, nefret söylemine müsaade etmeyecek

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Müslümanları, Hristiyanları veya Yahudileri hedef alan nefret söylemlerine asla tolerans gösterilmeyeceğini söyledi.

Yeni yıl dolayısıyla Elysee Sarayı’nda gazetecilerle bir araya gelen Hollande, Yahudi karşıtı şakalar yapan komedyen Dieudonne'neye bazı kentlerde uygulanan sahne yasağından duyduğu memnuniyeti dile getirerek dini nefreti körükleyen her durumda aynı yola başvuralacağını ifade etti.

Hollande, Müslümanları, Hristiyanları veya Yahudileri hedef alan nefret söylemlerine karşı aynı tavrın sergileneceğini ve bu eylemlerin asla tolere edilmeyeceğini belirtti.

Fransa'da daha önce de Yahudi karşıtı şakaları nedeniyle birçok kez mahkeme önüne çıkıp yargılanan "M'Bala M'Bala" ismiyle anılan komedyen Dieudonne, ‘’halk arasında nefreti körüklemek suçundan’’ 7 kez mahkum olmuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hollande, nefret söylemine müsaade etmeyecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.