Hagel: K. Kore ABD'yi nükleer füzelerle vuramaz

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Kuzey Kore veya İran'ın ABD'yi nükleer başlıklı füzelerle vuracak kapasiteye sahip olmadığını söyledi.

DÜNYA .
hagel: k. kore abdyi nükleer füzelerle vuramaz

Hagel, ABD Kongresi'nin Temsilciler Kanadı Silahla Hizmetler Komitesi'nde senatörlerin sorularını yanıtladı.

Kuzey Kore veya İran'ın ABD'yi nükleer başlıklı füzelerle vuracak kapasiteye sahip olmadığını belirten Hagel, "Bu, bu kapasiteye sahip olamayacakları veya buna uğraşmadıkları anlamına mı geliyor- Hayır. Bu nedenle, bu konu çok tehlikeli bir durum" dedi.

Hagel, bu kapsamda belirsizliklere karşı her zaman dikkatli olmak gerektiğini vurguladı.


-Suriye-


Hagel, senatörlerin, Suriye'de rejimin, Obama yönetiminin "Kırmızı çizgi" olarak tanımladığı kimyasal silahları kullandığına yönelik haberleri sorması üzerine, "Her duruma yönelik tüm seçenekleri kapsayan ihtimal planları hazırlamayı sürdürdüklerini" belirtti.

Kimyasal silahlarla ilgili Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yürütülen araştırmayı hatırlatan Hagel, söz konusu araştırmanın halen devam ettiğini söyledi.

Hagel, Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit edemediklerine değinerek, "Tabii ki bu çizgi aşılırsa (kimyasal silahlar kullanılırsa), o zaman farklı bir durum oluşur. Eğer kimyasal silahlar yanlış ellere düşerse, o zaman olay, yeni bir dizi boyuta geçer" ifadesini kullandı.

Suriye'deki durumu "çok istikrarsız ve belirsiz" diye tanımlayan Hagel, "Bu, ciddi ve karmaşık bir problem. O nedenle de gayet dikkatli ele alınmalı. Şu anda bizim uyguladığımız sorumlu bir davranış. Eğer gerekirse, başka şekilde hareket edebiliriz" diye konuştu.


AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hagel: K. Kore ABD'yi nükleer füzelerle vuramaz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.