Operasyonları açıklayacaktı, susturdular

İsrail'de ölen 'Mahkûm X' Ben Zygier'in, Mossad'ın yurtdışı operasyonlarını ifşa edecek diye öldürüldüğü iddia ediliyor.

DÜNYA .
operasyonları açıklayacaktı, susturdular

Kimliği ile suçu hakkında gardiyanların bile bilgi sahibi olmadığı ve İsrail'in en güvenli hapishanesi Ayalon'da özel bir hücrede 2010'da ölen Avustralya vatandaşı Ben Zygier dosyasında ilginç detaylar ortaya çıkıyor. İsrail'in 2010'da intihar ettiğini söylediği ancak Avustralya basınının Mossad ajanı olduğunu öne sürdüğü 34 yaşındaki 'mahkûm x' Zygier'in, şimdi de İsrail gizli servisi hakkında bildiklerini anlatma hazırlığı yaptığı belirtildi. Avustralya'da yayımlanan Sidney Morning Herald gazetesine ismini vermeden konuşan Avustralyalı istihbarat görevlisi, "Bizim elimizdeki bilgilere göre Ben Zygier, 2010'da tutuklandığı dönemde İsrail'in gizli servisi Mossad hakkında bildiği tüm detayları anlatma planı yapıyordu. Ben Zygier özellikle de Mossad'ın yurtdışı operasyonlarında sahte Avustralya pasaportlarını nasıl kullandıklarını açıklayacaktı. Ancak tüm bunlar için fırsat bulamadı" dedi.

Sabah
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Operasyonları açıklayacaktı, susturdular
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.