Hagel'e İsrail çelmesi

Obama'nın Savunma Bakanlığı için aday gösterdiği, ancak İsrail'in karşı çıktığı Chuck Hagel, cumhuriyetçi senatörlerin engeline takıldı.

DÜNYA .
hagele israil çelmesi

En az 60 senatörün desteğini alması gereken Hagel'e 58 'evet' oyuna karşı 40 hayır çıktı. Hagel için 26 Şubat'ta ikinci bir oylama yapılacak.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti mensubu senatörler, İsrail karşıtı olarak bilinen savunma bakanı adayı Chuck Hagel'in adaylığının Genel Kurul'da oylanmasına onay vermedi. ABD Başkanı Barack Obama'nın aday gösterdiği eski cumhuriyetçi senatör Hagel'e partisinden destek gelmedi. Hagel oylamaya geçilmesi için gereken 60 evet oyunu toplayamadı. Hagel için yapılan oylamada 58 evet oyuna karşı 40 hayır oyu çıktı. Neredeyse tüm Cumhuriyetçilerden hayır oyu alan Hagel için 26 Şubat'ta yeni bir oylama daha yapılacağı açıklandı.

BÜYÜK TALİHSİZLİK

Oylama konusunda ne tepki vereceği merakla beklenen Obama, yaptığı ilk açıklamada, sonucu 'talihsizlik' olarak niteledi. Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney da, oylamanın bitmesinin ardından ortaya çıkan tabloya sert tepki göstererek, 'BU ülke çıkarına değil' dedi.

Yeni Şafak
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hagel'e İsrail çelmesi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.