PROFESÖR BENCE NANAY TÜRKİYE’DE

Prof. Bence Nanay, isminin ne kadar komik olduğunu öğrenmek için Türkiye'de

DÜNYA .
profesör bence nanay türkiye’de

Adı ve soyadı ile Twitter’da gündem olan felsefe profesörü Bence Nanay, Türkiye'ye geldi. Twitter hesabında Atatürk Havalimanı'nda çektiği fotoğrafı paylaşan Bence Nanay, "İsmimin ne kadar komik olduğunu öğrenmek için Türkiye'ye geldim" dedi.

Cambridge ve Antwerp Üniversitelerinde ders veren bir felsefe profesörü olan, aynı zamanda gazeteci ve yazar da olan Bence Nanay, Türkiye'deki Twitter kullanıcıları tarafından fark edildiğinde günlerce konuşulmuştu. Felsefeciyi twitter’da keşfeden bazı twitter kullanıcıları geçen yıl, "Şaka sandım ama gerçekmiş, Cambridge'de felsefe hocasının adı gerçekten Bence Nanay'mış" diye paylaşımlar yapmıştı. Prof. Dr. Nanay'ın takipçi sayısı hızla arttı. Kimi "Nanay gülüm" türküsünü gönderdi, kimi sınırlı İngilizce'siyle adının Türkçe anlamını anlatmaya çalıştı. Bazı takipçiler de “Evlenelim de kızımızın adı Şi Nanay olsun’ diye takıldı.

İsminin anlamını tam olarak öğrenemeyen Bence Nanay, İstanbul'a geldi. Twitter hesabından Atatürk Havalimanı’nda çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Bence Nanay, "İsmimin ne kadar komik olduğunu öğrenmek için Türkiye'ye gelmek zorunda kaldım" dedi.

Kaynak:Airkule

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git PROFESÖR BENCE NANAY TÜRKİYE’DE
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.