Burhanettin Can Kimdir?

Milli Eğitim Şuraları Komisyon üyeliği ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu üyeliği görevlerini icra eden Burhanettin Can, siyasi, dini ve sosyal alanlarda yayınlanmış makaleleri bulunuyor.

DÜNYA .
burhanettin can kimdir?

1950 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Burhanettin Can, ilk ve orta öğretimini memleketinde tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul'a gelmiştir. 1974 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünü tamamlayan hoca, 1977'de yüksek lisansını aynı üniversitenin Nükleer Yüksek Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

1984 yılında doktorasını İTÜ Nükleer Enerji Enstitüsü veren Burhanettin Can 1985'te Yard. Doç. Dr,  1987 yılında Doç. Dr., ve 1992 senesinde ise Profesör oldu. 

2007 yılında Marmara Üniversitesi'nden emekli olan hoca, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanlığı, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Nükleer Güvenlik Komitesi Üyeliği, Milli Eğitim Şurası, Komisyon Üyeliği yapmıştır. İktisadı Girişim Ve İş ahlakı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi(İGİAD), Üniversite Öğretim Elemanları Derneği(ÜNDER) Yönetim Kurulu üyesi, Sosyal Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) Yönetim Kurulu Başkanıdır..

12 Doktora, 25 Yüksek lisans tezi yönetmiştir; 18 Projede görev almıştır. Uluslararası 35, ulusal 53 olmak üzere 88 adet yayını mesleki alanda; 100 civarında yayını ise, siyasi, dini ve sosyal alanda bulunmaktadır.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler kapsamında, Sosyal Ekonomik Araştırma Merkezi (SEKAM), Araştırma Kültür Vakfı(AKV), Umran Dergisi, Pınar yayınları, Açılım Yayınlarının kuruculuğunu yapmıştır.

Halen çalışmalarına devam eden hoca, yer yer gerekli seminerler vermekte ve gençlere tez çalışmalarında yardımcı olmayan devam etmektedir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Burhanettin Can Kimdir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Coşkun Ertürk Pazar, 15:11

    Burhanettin Hocaam,116.Jandarma er eğt.Alayı.1.tb.1.bl.1.t.3.man.7.avcı eri. Tunceli Emret Komitannum. 1980 ÇANAKKALE

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.