NATO'da Büyükelçi İldem'e üst düzey görev

Türkiye'nin AGİT Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Tacan İldem, Kamu Diplomasisinden Sorumlu NATO Genel Sekreter Yardımcısı görevine getirildi.

DÜNYA .
natoda büyükelçi ildeme üst düzey görev

Dişişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İldem'in söz konusu göreve seçilmesiyle, iki yıl aradan sonra bir bakanlık mensubunun NATO Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstleneceği belirtildi.

Bakanlık açıklamasında, NATO'daki üst düzey görevlerin, müttefikler arasında adil ve eşit bir şekilde paylaştırılmasına verilen öneme dikkat çekilerek, Büyükelçi İldem'in bu göreve getirilmesinin memnuniyetle karşılandığı ifade edildi.

'Kamu diplomasisinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı, İttifak'ın kamu diplomasisi stratejilerinin geliştirilmesi ile müttefik ve ortak ülkelerin kamu diplomasisi politikalarının takibi açısından kilit rol oynamaktadır' ifadeleri kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

'İttifak harekat ve politikalarının kamuoylarınca desteklenmesi ve NATO icraatının doğru olarak algılanması bakımından da kamu diplomasisi önem arz etmektedir. NATO'nun Büyükelçi İldem'in tecrübelerinden Genel Sekreter Yardımcısı olarak faydalanacak olması, ülkemizin İttifak'a verdiği önemin ve sağladığı katkıların bir başka somut göstergesini teşkil edecektir.'

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git NATO'da Büyükelçi İldem'e üst düzey görev
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.