Leyla Umar Hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü isimlerle yaptığı röportajarıyla tanınana duayen gazeteci Leyla Umar 87 yaşında hayatını kaybetti.

DÜNYA .
leyla umar hayatını kaybetti

Fidel Castro, Nelson Mandela, Patrik Bartholomeos gibi dünyaca ünlü isimlerle gerçekleştirdiği röportajları sayesinde yurtdışında da tanınan gazeteci Leyla Umar, 87 yaşında hayatını kaybetti.

FİDEL CASTRO RÖPORTAJI TARİHE GEÇTİ

1998 yılında Sabah gazetesinde iken dünyanın en kapalı ülkelerinden Küba’nın lideri Castroile mutfağa girip balık pişiren Leyla Umar, bu söyleşi ile tarihe geçmişti.

LEYLA UMAR KİMDİR

Gazeteci Leyla Umar’ın Küba lideri Fidel Castro ile yaptığı söyleşi gündem yaratmıştı.

Gazeteci Leyla Umar’ın Küba lideri Fidel Castro ile yaptığı söyleşi gündem oluşturmuştu.

 

Leyla Umar bir röportajında Fidel Castro ile dostluğunu şöyle anlatmıştı: Tabii ki hayatımın dönüm noktası Fidel Castro röportajıdır. Çünkü o röportajlar benim  Fidel'le dost olmama da neden oldu. İlk buluşmamızdan sonra benden ısrarla Küba'ya gelmemi istedi. Bana kendi elleriyle balık tutup, pişirmek  istiyordu. Söz verip ayrıldım ama yine de bu davetin nezaket icabı yapıldığını düşünüyordum. Altı ay sonra New York'taydım  ve dönüşümden  bir gün önce Fidel'e "balık pişirmek zamanın varmı" diye faks çektim. Yarım saat geçmeden  cevap geldi. Ertesi gün  beni bekliyordu. Hemen oğluma haber verdim. O da "Anne istersen  gelinliğini de yollayayım" demişti. Şaka bir yana, Fidel beni  olağanüstü bir şekilde, kraliçeler gibi karşılattı. Ve onunla İstanbul'da yaptığım TV programı Küba'daki  tek kanal olan  devlet  televizyonundan defalarca yayınlandığı için herkes beni tanıyordu. Sokakta "Leyla Leyla " diye sesleniyorlardı. 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Leyla Umar Hayatını kaybetti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.