Alman siyasetçiden Müslümanlara hakaret

Alman Hıristiyan Demokrat Partisi (CDU) üyesi Madlen Vartian facebook hesabı üzerinden müslümanlara karşı çirkin iftiralarda bulundu. Müslümanları pis, işe yaramaz, Hristiyan düşmanı ve ayrımcı olarak gören Vartian sert eleştirilere rağmen özür dilemedi.

DÜNYA .
alman siyasetçiden müslümanlara hakaret

Hristiyan Alevilerin sözcüsü ve Alman CDU partisi üyesi olan Madlen Vartian facebook hesabı üzerinden müslümanlara hakaret etti. Sünnileri pis, ayrımcı, işe yaramaz ve hristiyan düşmanı olarak tanıtan Vartian gelen sert eleştirilere rağmen geri adım atmadı. 

Radikal ve ılımlı müslüman ayrımı yoktur

Karar'da yer alan habere göre, Radikal ve ılımlı müslümanların arasında ayrım olmadığını ve her müslümanın aslında radikal olduğunu savunan Vartian "Müslümanların çoğu hristiyan düşmanıdır" dedi.

'Müslümanların ayak bastığı yerde ot bitmez'

Nefret söylemleri içeren bu yazının üzerine gelen sert eleştirilere rağmen geri adım atmayan Vartian "Onlara ( müslümalara) ister faşist, ister ırkçı, istersem de pis ve işe yaramaz derim. Bu kimseyi ilgilendirmez" cevabıyla herkesi şaşırttı. 

15-09/30/ekran-resmi-2015-09-30-122131.png

Alman CDU partisi üyesi Madlen Vartian'ın nefret söylemi içeren facebook yazısı, sert eleştirilere neden oldu.

Parti genel sekreteri sessizliğini bozdu

Gelen yoğun eleştirilere ve şikayetlere daha fazla sessiz kalamayan CDU genel sekreteri Peter Taube, twitter hesabı üzerinden Vartian’ın paylaştığı yazının kabul edilemez olduğunu ve gerekli soruşturmanın başlatılacağını açıkladı. 

15-09/30/ekran-resmi-2015-09-30-122305.png

Yoğun eleştiri ve şikayet üzerine sessizliğini bozan parti genel sekreteri Peter Tauber, gerekli tedbirlerin alınacağını açıkladı. 

Yazıyı sildi

Yayınladığı nefret söylemini silmiş olsa da gelecek günlerde gelen sert eleştirilere karşı bir yazı daha paylaşacağını duyuran Vartian hakkında suç duyurusu yapıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Alman siyasetçiden Müslümanlara hakaret
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.