"Ben Masumum" dünya sanatçısı oldu

1987 yılında İsrail zulmüne karşı Filistinliler tarafından başlatılan Birinci İntifada'nın simgesi olan taş atan çocuk şimdi bir viyola ustası. 36 yaşındaki Ebu Radvan, acılarını ve sevinçlerini müziği ile dünyaya duyuruyor.

DÜNYA .
ben masumum dünya sanatçısı oldu

Filistin davasının omuzlara yüklendiği ilk intifada hareketinin simge resimlerinden biri olan taş atan çocuk posterindeki Remzi Ebu Radvan son dönemde çok başka bir alanda başarılara imza atıyor.

Filistinli Remzi Ebu Radvan şimdilerde yetenekli bir sanatçı. İlk intifada sırasında İsrail askerlerine taş atarak ailesini savunan ve İsrail ablukası sebebiyle Ramallah'ta bulunan "Amari" mülteci kampında çocukluğunu geçiren Ebu Radvan'ın hayatı, 1996 yılında Amerikalı bir çiftin kamptaki çocuklara müzik eğitimi vermesiyle değişti. Kekeme bir çocuk olan Ebu Radvan viyola konusundaki maharetiyle ilk andan itibaren dikkatleri üzerine topladı. The Guardian'da yer alan haberde, Birinci İntifada günlerinde çocuk olan Ebu Radvan, geceleri dedesinin radyosundan dinledikleri müzik ile eğlendiklerini, türküler söylediklerini ifade ediyor.

Taş atan çocuk Ebu Radvan, acılarını, sevinçlerini müziği ile dünyaya duyuran başarılı bir müzisyen. 5 albümü bulunan 36 yaşındaki Ebu Radvan dünya çapında tanınan bir viyola sanatçısı.

İntifada sırasında “Ben masumum" demenin yolu İsrail askerlerine taşla karşı koyarak veren Ebu Radvan, şimdi viyola ile “Ben masumum" diyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Ben Masumum" dünya sanatçısı oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.