Obama'dan Ramazan mesajı

ABD Başkanı Barrack Obama, Ramazan'ın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

DÜNYA .
obamadan ramazan mesajı

Obama, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Yeni hilal bize kutlu Ramazan ayını getirirken, Michelle ve ben, ABD ve dünya genelindeki oruç ibadetini yerine getiren Müslüman topluluklara en iyi dileklerimizi sunuyoruz" ifadesini kullandı. 

Yeni Akit'te yer alan habere göre Ramazan'ın, aileleri ve toplulukları iftar ve ibadet etmek için bir araya getirdiğini belirten Obama, bu toplanmaların aynı zamanda Müslüman toplumların ve kültürlerin zengin ve farklı geleneklerini gösterdiğine vurgu yaptı. 

Obama, ABD'de Amerikalı Müslümanların da dinler arası etkinliklere ev sahipliği yaparak ''daha talihsiz olanların'' ihtiyaçlarını gidermeye hizmet ettiğini belirterek, ülkedeki dini toplulukların farklılığının ve onların vatan sevgisinin kendilerine güç verdiğini ve özgürce ibadet etmenin de ortak değerleri hatırlattığını kaydetti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Obama'dan Ramazan mesajı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.