Yarışmada telefon jokeri olarak Merkel'i aradı

Alman milletvekili Bosbach, bir yarışmada bilemediği bir soru için "telefon jokeri" olarak Almanya Başbakanı Merkel'i aradı ancak ulaşamadı.

DÜNYA .
yarışmada telefon jokeri olarak merkeli aradı

Almanya’da, özel televizyon kanalı RTL’de yayınlanan bir yarışma programına katılan Hristiyan Demokrat Birlik Partili  (CDU) Milletvekili Wolfgang Bosbach, bilemediği bir soru için "Telefon jokeri" olarak Başbakan Angela Merkel’i aradı.

Yarışmada, CDU’nun önemli isimlerinden Bosbach, 13 soruyu yanıtladıktan sonra sıra 500 bin avroyu kazandıracak 14. soruya geldi.

Sunucu, Bosbach’a,  ''Eski Doğu Almanya’da 'WM66'  marka çamaşır makinesi  birçok sahibi tarafından ... için de kullanılarak efsaneleşti?'' sorusunu yöneltti.

Sorunun cevaplarını okuyan Bosbach, ‘’Bu soruda Şansölye’den başka kimi arayayım’’ ifadesini kullandı.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen programın sunucu Jauch da Bosbach’a,  telefon numarasını bilmesi durumunda Şansölye Merkel’i özel joker olarak arayabileceğini söyledi.

Bunun üzerine Bosbach, vestiyere bıraktığı ceketinden cep telefonunu getirttirdi.

Ardından Merkel’i arayan Bosbach, Şansölyeye ulaşamadı. Bosbach, iki kez Başbakan Merkel’in telefon numarasını çevirdi, ancak her seferinde telesekreter düştü.

Şansölye Merkel gibi Doğu Almanya kökenli olan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un telefon numarasını bilmediğini belirten Bosbach, daha sonra televizyon  sunucusu Maybritt Illner’i aradı. Illner de sorunun yanıtlanmasına yardımcı olamayınca Bosbach riske girmedi ve 125 bin avro ödülü alarak yarışmadan çekildi.

Yardım amaçlı özel bir bölümü yayınlanan programın konukları arasında bir dönem Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor’da teknik direktörlük yapan Christoph Daum da yer aldı. Daum da yarışmada 125 bin avro elde etti.

Konuklar elde ettikleri para ödüllerini kendi seçtikleri çeşitli yardım kuruluşlarına bağışladı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yarışmada telefon jokeri olarak Merkel'i aradı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.