Açlık grevi yapan Biltaci'nin durumu kötüleşiyor

Mısır'da gözaltında bulunan Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin eşi Sena Abdulcevad, açlık grevi yapan eşinin sağlık durumunun kötüye gittiğini söyledi.

DÜNYA .
açlık grevi yapan biltacinin durumu kötüleşiyor

AA muhabirine konuşan Abdulcevad, "Kendisine verilen yoğurt ve meyvesularını kabul etmeyen eşim, normal şekilde muamele edilmesi ve Mısır halkının onurunu ve özgürlüğünü savunmak için açlık grevine devam etmekte kararlı. Ancak açlık grevi nedeniyle  eşimin sağlık durumu her geçen gün daha da kötüleye gidiyor" dedi. 

Biltaci'nin 22 gündür açlık grevini sürdürdüğünü belirten Abdulcevad, insan hakları örgütlerine, "Eşi ve avukatıyla görüşmeleri, bu davaya önem vermeleri, isteklerinin gerçekleşmesi için imkanlar dahilinde baskıda bulunmaları, savcılığın 'saçma' soruşturmalarını ve raporlarını gözden geçirmeleri, suçlamaların uydurma olduğuyla alakalı şikayetleri değerlendirmeleri ve Esma'nın öldürülmesi dosyasını açmaları" çağrısında bulundu.

Mısır'da darbe karşıtı direnişin odağındaki Rabiatu'l Adeviyye Meydanı'na yönelik 14 Ağustos'taki kanlı müdahale sırasında kızı Esma'yı kaybeden Muhammed Biltaci, darbe karşıtlarına yönelik operasyonlar çerçevesinde "şiddete teşvik suçlamasıyla" 29 Ağustos 2013'te gözaltına alınmıştı. 

Tora Cezaevi'nin yüksek güvenlikli "Akreb" adlı bölümünde tutulan Biltaci, 21 Aralık'ta  kendisine yönelik "intikam ve negatif ayrımcılık" yapılmasını protesto etmek için açlık grevine başlamıştı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Açlık grevi yapan Biltaci'nin durumu kötüleşiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.