Tam otomatik Canon

Japon elektronik şirketi Canon, dijital fotoğraf makinalarında tam otomatik üretime geçiyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
tam otomatik canon

Şirket sözcüsü Jun Misumi, tam otomatik üretim sistemine geçerek, maliyetleri düşürmeyi ve kaliteyi arttırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yeni üretim sistemine birkaç yıl içinde, en erken 2015 yılından itibaren geçeceklerini ifade eden Misumi, bu tarihten sonra sistemin başarılı olması durumunda montaj hattında çalışacak işçilerin yerini robotların alacağını söyledi.

Makinaların insanların yerini alacağına yönelik klişelerin aksine, bunun ülkenin teknolojik gücünü arttıracağını vurgulayan Misumi, bu nedenle işçilerin işlerini kaybetmeyeceğini söyledi.

Misumi ''Makinalar daha ileri teknolojilere kavuştukça, insanlar yeni işlere transfer olacaklar'' dedi.

Japon üreticiler, üretimin ücretlerin daha düşük olduğu Çin ve Hindistan gibi diğer Asya ülkelerine kaymasından endişe ediyor. Robot teknolojisinde dünya lideri olan Japonya, yeni üretim sistemleri ile gelecekte insanlara ihtiyaç duyulmayacağı için endişeli.

Öte yandan Nagoya Teknoloji Enstitüsü'nden Prof Akihito Sano, yeni teknolojilerin kullanımında insan faktörünün hala önemli olduğunu ifade etti. Robot sistemlerin insanların programlamasına ve mesleki bilgisine ihtiyaç duyduğunu belirten Sano, tamamen insansız bir sürecin şu an için ancak bilim kurgu ile olabileceğini kaydetti.

Ahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tam otomatik Canon
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.