Engelli Çocuklara Cep Telefonu

japonların ürettiği telefonla zihinsel engelli çocukların hayatlarını kolaylaştırıp kendilerini ifade etmelerini sağlayacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
engelli çocuklara cep telefonu

Japonya'daki en büyük internet ve cep telefonu hizmetleri sağlayıcısı Softbank, cep telefonunu zihinsel engelli çocukların okulda yardımcısı yapmak için geniş çaplı araştırma programı başlattı.

Softbank, Tokyo Üniversitesi ile beraber başlatılan araştırmalarla başta iletişim, kendini ifade etme, okuma yazma, yerini bulma sorunu olan engelli çocuklara destek vermek amacıyla cep telefonunun yararına ilişkin birçok somut örnek sunacağını açıkladı.

Grup, yaptığı açıklamada, "Cep telefonunun hayatları iyileştirmek ve okuldaki başarılarını artırmak için etkili olabileceğini göstererek bu çocukların topluma daha fazla dahil edilmesini istediklerini" belirtti.

Softbank, bundan böyle, Japon alfabesindeki harfleri bilen ancak yazmakta zorlanan bir çocuğun cep telefonunu kullanarak derste not alabileceği, kendini sözle ifade edemeyen bir çocuğun da görüntü ya da fotoğraflarla muhataplarına istediği bilgiyi iletilebileceği örneklerini verdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Engelli Çocuklara Cep Telefonu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.