Çağrı Merkezleri Artık Görüntülü Olacak

Microsoft'un geliştirdiği ''Lync'' platformu ile çağrı merkezlerindeki görevli, bilgisayar kamerası aracılığı ile müşteri ile bire bir konuşabilecek.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
çağrı merkezleri artık görüntülü olacak

MicrosoftTürkiyeGenel Müdür Yardımcısı Dr. Cemal Akyel, ''Lync platformu sayesinde sistemlerin birbiri ile konuşabilmesi ile işler daha hızlı ilerleyecek, kamu kurumları ve özel şirketler ciddi tasarruf yapabilecek'' dedi.

Platformun bilgisayar, telefon veinternetüzerindeki iletişimi bir araya getirdiğine işaret eden Akyel, bulut bilişim sayesinde zaman ve mekandan bağımsız hale gelindiği için maliyetlerin önemli ölçüde düşeceğine işaret etti.

Tek bir arayüz (interface) üzerinde anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü konferans ve web konferansı, telefon gibi birbirinden farklı iletişim araçlarının entegrasyonunu sağlayan yeni çözümün, bilgiye erişimi kolaylaştırdığını vurgulayan Akyel, platformunMicrosoftOffice, Microsoft Outlook ve Microsoft SharePoint’in yanı sıra diğer bir çok ofis yazılımları ile de tam bir entegrasyona sahip olduğunu kaydetti.
Sistemin sadece çağrı merkezleri için değil aynı zamanda aile hekimliği, eğitim gibi değişik alanlarda da entegre çözüm olarak kullanılabileceğini anlatan Akyel, özellikle afet durumlarında mükemmel bir çözüm olacağını ifade etti.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Akyel, bir çanta içerisindeki uydu telefonunun,mobilve karasal hatların çalışmadığı bir ortamda ''tıpkı sisteme elektrik veren jeneratör'' gibi iletişimi ayakta tutacağını bildirdi.

http://lync.microsoft.com internet adresinden, platformla ilgili ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

AA

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çağrı Merkezleri Artık Görüntülü Olacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.