Turkcell'e rekor ceza

Rekabet Kurumu, Turkcell'e rekabeti ihlalden dolayı 91,9 milyon liralık idari para cezası kesti

BİLİM-TEKNOLOJİ .
turkcelle rekor ceza

Mobilden internet paylaşımını ücretlendirme kararı alan ve söz konusu karardan dolayı tepkilere muhatap olan Turkcell'e farklı bir olaydan dolayı Rekabet Kurulu ceza yağdırdı.

Rekabet Kurumu'nun resmî internet sitesinde yer alan habere göre Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi, rekabeti ihlâlden dolayı 91,9 milyon liralık idari para cezasına çarptırıldı. Kurumun sitesinde, Turkcell'in bayi ve distribütörlerine karşı yaptığı tekrar satış fiyatının tespiti ve münhasırlık uygulamasının Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'a aykırı olduğunun anlaşıldığı duyuruldu.

Buna göre Rekabet Kurulu, birçok kararı ile tepki gören Turkcell'in kontörlerin tekrar satış fiyatını belirleyerek rekabeti ihlâl ettiğine hükmederek idari para cezası uyguladı. Bu anlamda Turkcell'e, 91 milyon 942 bin 343 lira 31 kuruş gibi rekor bir ceza verildi. Cezanın, tepkilere neden olan hotspot ücreti uygulamasının devreye girdiği bugün gelmesi mânîdar olarak yorumlandı.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Turkcell'e rekor ceza
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.