Oturmatik Projesine İETT'den Yeşil Işık

Yaşlı, engelli, hamile ve gazilerin, kalabalık alanlarda ayakta kalmasına tedbir olarak geliştirilen Oturmatik Projesi hayata geçiyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
oturmatik projesine iettden yeşil ışık

Abdullah Koçoğlu: "Sn. Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlık görevi sırasında, devletin kanalı TRT ve Anadolu Ajansı aracılığıyla Oturmatik Projemizle alakalı arzularımızı devlet erkanına iletmiştik. Bugün için, İETT Genel Müdürlüğü ile görüşme halindeyiz. Kendileriyle birkaç kez istişare toplantısı gerçekleştirdik. Krom, polikarbon, minderli ve mindersiz prototiplerin üretimi sonrasında, İstanbul'da denemek istediklerini ifade ettiler. Biz de kendileriyle işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyacağımızı belirttik ve çalışmaları hızlandırdık. Kısmetse olur."dedi.

Kartlı açılır kapanır koltuk sistemine dayalı olan Oturmatikler, toplu taşıma araçlarında, bekleme salonlarında, duraklarda ve halkın kalabalık oluşturduğu birçok noktalarda yer alacak. Yaşlılar ve gaziler mevcut kartlarıyla işlem yaparken, hamilelere 12 ayın sonunda bloke olacak otomatik kartlar tanımlanacak. Oturmatiklerde ayrıca, kalkan kişinin ardından illegal oturumu engelleyen alarm sistemine sahip ağırlık sensörü bulunuyor. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Oturmatik Projesine İETT'den Yeşil Işık
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.