Nokia geri dönüyor!

Cihaz ve servis bölümü Microsoft tarafından satın alınan Nokia, kendi markası altında yeni bir akıllı telefonu önümüzdeki yıl piyasaya sürecek. İşte detaylar.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
nokia geri dönüyor!

Microsoft’un geçtiğimiz yılın Nisan ayında Nokia’nın cihaz ve servis bölümünü satın alması, Finlandiyalı mobil devinin gittikçe azalan pazar varlığını sonlandırmıştı. Ancak Nokia, donanımını kendi üretmediği, Foxconnmühendisleriyle birlikte tasarladığı bir Nokia N1 tableti bu yılın başında duyurarak sürpriz yapmıştı.

Akıllı telefonlarla ilgili planları olmadığını henüz birkaç ay önce açıklayan Nokia yöneticileri şimdi geri adım attı. Reuters haberine göre Nokia CEO’su Rajeev Suri, Almanya’daki bir dergiye verdiği röportajda akıllı telefon işine geri döneceklerinin sinyalini verdi. Suri’nin açıklamasına göre şirketi şu an Nokia markalı bir telefon piyasaya sürmekten alıkoyan tek şey, Microsoft ile yaptıkları sözleşme. Sözleşme maddelerinden biri, Nokia’nın kendi markasıyla 2016’ya kadar herhangi bir cihaz çıkarmamasını taahhüt ediyor.

Karar'da yer alan habere göre, önümüzdeki yıl sözleşmenin sona ermesiyle birlikte Nokia kendi akıllı cihazlarını tasarlayıp, marka adını lisanslamaya açmayı planlıyor. Diğer bir deyişle Google’ınNexus serisinde diğer üreticilerle çalışması gibi Nokia’yı da farklı cihazların üzerinde görebiliriz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nokia geri dönüyor!
Daha Fazlasına Bakın nokia
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.