Eski diye atıldı servet çıktı

Apple'ın 1 Temmuz 1976 yılında 666 dolardan satışa sunduğu kişisel bilgisayarını fazlalık diye bir kadın çöpe attı. Geri dönüşüm şirketi cihazı 200 bin dolara (yaklaşık 530 bin TL'ye) yeni sahibine sattı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
eski diye atıldı servet çıktı

Bugün için yepyeni bilgisayarlar, telefonlar kullanıyoruz ve elbette bundan 20-30 yıl önce çıkan teknolojiler artık hayatımızın bir parçası değil. Sadece özellikleri ile değil tasarım olarak da artık bize uyumlu olmayan bu cihazların bazıları aslında antika değeri taşıyor.

Bunlardan biri de Apple I bilgisayar… Açık artırmada satışa sunulan bu tip bilgisayarların yüksek fiyatlarla yeni sahiplerini bulduğu biliniyor. Ancak Habertürk'ün haberine göre ABD’de San Francisco‘da yaşayan bir kadın, evinde koyacak yer bulamadığı Apple bilgisayarı geri dönüşüm şirketini çağırarak almalarını istiyor.

Eski

Şirket önce cihazı alıyor, ardından üzerinde yaptıkları araştırmalar sonucunda cihazın Apple I bilgisayar olduğu ortaya çıkıyor. Geri dönüşüm merkez şirketi Clean Bay Area’nın daha sonra satışa çıkardığı bu cihaz 200 bin dolara yeni alıcısını buluyor. Yani Türk parasıyla 500 bin liradan fazla bir bedelle!

Şirket, şimdi bilgisayarı aldığı kadını arıyor; ancak bulmakta başarılı olmuş değil; zira etik kurallar gereği edinilen 200 bin dolarlık paranın yarısını cihazın ilk sahibine ulaştırmak istiyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Eski diye atıldı servet çıktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.