Hyundai Accent Blue Türkiye'de

Hyundai'nin yeni modeli Accent Blue, 33 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa çıktı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
hyundai accent blue türkiyede

Hyundai Assan'ın İzmit Fabrikası'nda üretilen Accent Era modeliyle birlikte satılacak olan Yeni Accent Blue, ilk etapta 109 PS maksimum güç üreten 1.4 litre hacimli benzinli motor seçeneğiyle ithal edilecek. Bu motorla birlikte 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olan Yeni Accent Blue'da, Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesi arasından seçim yapılabilecek.

Yeni Accent Blue'nun 128 PS gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneği ise yılın ikinci yarısından itibaren sunulmaya başlayacak.

İŞTE HYUNDAI ACCENT BLUE!..

Yeni Accent Blue'nun tanıtım toplantısında konuşan Hyundai Yurtiçi Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Yeni Accent Blue ile yeni dönemin başladığını belirtti.

Karaarslan, Türkiye'de mevcut Accent Era üretiminin devam edeceğini, Accent Blue'nun Era satışlarını sabote etmeyeceğini, aksine Blue ile birlikte üst segment satışlarından pay alacağını kaydetti.

Bu yıl 7 bin 500 civarında Accent Blue satmayı hedeflediklerini ifade eden Karaarslan, “Bu yıl Accent Era ile Accent Blue'nun toplam satışları 20-22 bin 500 adetler civarında olacaktır. Era ile bu yıl 15 bin adet civarında bir satış hedefimiz vardı” dedi.

İTHALAT RİSKİ
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, temmuz-ağustos ayından itibaren i20'nin hafif ticari versiyonunun Türkiye'de üretilmeye başlanacağını ve yurt dışı piyasalara satışının yapılacağını bildirdi.

Kibar, Türk otomotiv pazarının iyi gittiğini, hiç kimsenin pazardan şikayet etmediğini dile getirerek, otomotiv pazarında ithalat ağırlıklı büyümenin devam ettiğini söyledi.

Türkiye'de normal şartlarda gelişmesi gereken esas segmentin, A ve B segmenti olduğuna, ancak bu segmentlerin yeterince gelişemediğine işaret ederek, Türkiye'de otomobil satın alanların yüksek vergiler olmasına rağmen, B ve C segmenti araç satın aldıklarını, bunu da anlayamadığını belirtti.


Kibar, Türkiye otomotiv pazarında 1 milyon adete doğru bir gidişin var olduğunu, ama bu 1 milyon adetin içindeki dağılımın da çok önem kaydettiğini dile getirerek, “Ne kadar ithal ediyorsun ne kadar içerden tüketiyorsun, ona bakmak lazım. İçerde üretilen otomobillerden tüketim azalıyor. İçerde üretilen araçlar daha gelir seviyesi muhafazakar olan tüketiciye hitap ediyor. Lüks araç ithal ediliyor. Türk otomotiv pazarı bu yıl 1 milyon adetlik rakamlara ulaşamayacak. Eğer ulaşırsa ithalattaki patlamayı Ankara düşünsün...” dedi.

YENİ ACCENT BLUE

Çalışmalarına ilk olarak 2005 yılında başlanan Yeni Accent Blue, 180 milyon dolarlık bir yatırım ve 5 yıllık bir ürün geliştirme sürecinin ardından seri üretime geçti.

Yeni Accent Blue, Hyundai'nin Avrupa ile aynı anda Türkiye'de 5 Yıl Üçlü Bakım programını sunmaya başladığı ilk araç olarak öne çıkıyor. Accent Blue'nun fiyatı, donanıma göre 33 bin 900 lira ile 39 bin 400 lira arasında değişiyor.

Hürriyet

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hyundai Accent Blue Türkiye'de
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.