Twitter'da Bugün Neler Konuşuluyor?

İşte Twitter'da bügün konuşulan konular:

BİLİM-TEKNOLOJİ .
twitterda bugün neler konuşuluyor?

Sosyal medya #doktorasiddetehayir dedi
  
Gaziantep'te Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görevli genç bir doktorun, hem de servisteki odasında, bıçaklanarak öldürülmesi, toplumda infial yarattı...
 
26 yaşındaki doktor Ersin Arslan'ın katil zanlısı 17 yaşındaki M.G. yakalanınca, olayın vehameti daha da büyüdü...
 
Çünkü M.G. 80 yaşlarındaki dedesi 10 gün önce Dr. Ersin Arslan'ın da katıldığı bir ameliyattan sonra öldüğü için, saldırıyı intikam amacıyla gerçekleştirdiğini söyledi.
 
Tüyler ürpertici bu cinayet, doktorların yıllardır dile getirdiği "Doktora Şiddet" kapsamındaydı. Yaşanan olay, bir süre önce bir hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan dehşet verici görüntüleri de akıllara getirdi. Görüntülerde bir hasta yakını, acil serviste görevli bir kadın doktora saldırmış, yüzündeki kemikler kırılan ve gözü şişen talihsiz doktor yoğun bakıma alınmıştı.
 
Olayın ardından toplumun her kesiminde büyük tepki oluşmuş, meslek odaları konuyla ilgili açıklamalar yapmış, kamuoyunun dikkatini "Doktora Şiddet" konusuna çekmişlerdi.
 
Dün Gaziantep'te işlenen korkunç cinayet ise adeta bardağı taşıran son damla oldu. Türk Tabipler Birliği, yarın "İş güvenliğine sahip olmamalarını" protesto etmek amacıyla, iş bırakma eylemi yapacağını duyurdu.
 
Sosyal medyanın en etkin mecrası Twitter'da da cinayete tepki ve doktorlara destek geldi. Doktor Ersin Arslan'ın adı twitter trend topic listesine girerken, #doktorasiddetehayir hashtag'i de günün en çok twit girilen konu başlıklarından biri oldu.
 
 
İşte Beşiktaşlı Göçek 
 
Twitter'da en çok konuşulan isimlerden biri de hafta başında oynanan Beşiktaş-Galatasaray karşılaşmasının hakemi Hüseyin Göçek'ti. Dün, Süper Final karşılaşmasında verdiği kararlarla siyah beyazlı taraftarların tepkisini çeken Göçek'in Galatasaray formalı fotoğrafı yayınlanınca tepki katlandı ve Göçek twitter'da trand topic oldu.
 
İşte aynı Hüseyin Göçek'in bugün de Beşiktaş formalı bir fotoğrafı haber oldu ve bu kez Galatasaraylı taraftarlar klavyelerinin başına geçti. "İşte Beşiktaşlı Göçek" başlığı, twitter'da trend konular listesine girdi. 
 
Starbucks’ın CEO’su öyle bir gaf yaptı ki
  
Sosyal medyada günün en 'geyik' twitleri ise dev bir markanın CEO'sunun gafından sonra geldi. Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz, Business Week Dergisi’ne verdiği röportajda en iyi kahvenin evde yapılan kahve olduğunu söylemesi, twitter'da deprem etkisi yarattı. Schultz, yaptığı gafı fark edince “Tabii ki kahvemi Starbucks’tan aldığım çekirdek kahveyle yapıyorum” demiş olsa da twitter kullanıcılarının gazabından kaçamadı. 
 
'Muhteşem' twitler
 
 
Twitter ahalisi, bu sabah, izlenme rekorları kıran TV dizisi Muhteşem Yüzyıl'dan gelen haberle sarsıldı. Dizide Sultan Süleyman'ın annesi Valide Sultan'ı canlandıran Nebahat Çehre'nin, sezon sonunda tarihsel örgü gereği diziden ayrılacağını açıklaması, dizinin fanatiklerini üzdü. Habere şaşıranlarla, şaşıranlara şaşıranların karşılıklı twitleşmesiyle, 'Valide Sultan' başlığı trend konular listesine girmekte zorlanmadı. 
 
Erdal Eren tepkisi 
 
Bugün twitter'da kendisine yer bulan siyasi haber ise 12 Eylül Davası'yla ilgiliydi. Darbeden sonra idam edilen Erdal Eren, Veysel Güney, Mustafa Özenç, Ramazan Yukarıgöz ve Necati Vardar ile işkence sonucu öldürüldüğü iddia edilen Mustafa Özenç, Selami Dinlerer’in ailelerinin müdahillik talebinin mahkemece reddedildi. Gerekçede, şahısların öldürülmesine ilişkin mahkemece itibar edilecek karar ve belge örneklerinin sunulmadığı belirtilirken, mahkemenin kararı twitter'da tepkiyle karşılandı. 
 
Onur Air pilotunun korkunç ölümü

 
 
Twitter'da günün en ilgi çekici haberlerinden biri de Onur Havayolları'nın pilotunun, Amman'da uçağın ön kapısını kapatmak isterken aprona düşerek hayatını kaybetmesiydi.

Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Twitter'da Bugün Neler Konuşuluyor?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.