iPod Diken Üstünde!..

Teknoloji dünyasında rekabet hız kesmiyor. Microsoft’un yeni dijital müzik player Zune, iPod’un pazarını ele geçirmeye çalışıyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
ipod diken üstünde!..

Ezeli rekabet hız kesmeden devam ediyor.Microsoft yeni dijital müzik playerı ile iPod’un pazar payına göz dikti.

Zune’un HD modeli geçtiğimiz Perşembe günü tanıttı. iPod’da bulunan tüm özellikleri barındıran dokunmatik ekranlı yeni Zune fiyat politikası ile iPod’u alt etmeye çalışacak. 2009 Haziran Pazar araştırmalarına göre Microsoft’un pazarın yüzde 2’sine sahip olduğu düşünülürse iPod yüzde 73’lük Pazar payı ile ezici bir üstünlük sağlamış durumda.

Microsoft’un yeni ürünü ile ilgili ili eleştirilen gelmesiyle pazarda rekabet biraz daha kızıştı. Kolları sıvayan Apple geliştirilmiş iPod’u daha düşük fiyatla satacağını duyurdu.

15 Eylül’de satışa sunulacak olan Zune’un 16 gigabytelık modelinin satış fiyatı 219 dolar olarak belirlendi. Buna karşılık iPod’un 16 gigabytı 299 dolar. Model 32 gigabytea çıktığında ise fiyat Zune’da 289 dolarken iPod’da 399 dolar. Zune HD yeni geliştirilmiş oyunlarıyla da cazip hale geliyor.
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPod Diken Üstünde!..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.