Facebook Uygulamaları Sizi Sömürüyor!

Facebook üzerinden para kazanmanın pek çok yolu var. Bunlardan bazıları ise pek meşru değil.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook uygulamaları sizi sömürüyor!

Facebook'ta var olan en büyük değer kullanıcıların kendileri. Popüler olan bir sayfanın ya da bir kullanıcının parasal bir karşılığı var. Aynı zamanda çok tıklanan sayfaların gelir elde etmeleri de mümkün. Yaygınlaşan yeni hileli yollarla Facebook kullanıcıları sömürülüyor.

 

Sophos Güvenlik şirketi son dönem Facebook'ta popüler olan hileleri listeledi.

 

- Yalan Haberler: Sömürücüler şok edici bir haberin bulunduğu sahte bir site yaratıyorlar. Yalnız bu haberi görmeden önce bir sayfayı beğenmeniz isteniyor. Bu sayfa tamamen boş ve önemsiz bir yer. Fakat siz beğendikçe sayfanın trafiği artıyor ve buradan gelir elde edilebiliyor. Aynı şekilde şaşırtıcı bir haberi okumanız için kısa bir anket doldurmanız istenebilir. Bu anketi doldurarak profilinizde yaptığınız işi paylaşıyor ve tüm arkadaşlarınızı bu durumdan haberdar ediyorsunuz. Yani yayılıyor.

 

- Profilini kaç kişi ziyaret etti hilesi: Bütün Facebook kullanıcıları profillerinin kimler tarafından ya da ne kadar kişi tarafından ziyaret edildiğini bilmek ister. Fakat bu mümkün değil! En azından Zuckerberg böyle bir şeye karar verene kadar. Sahte uygulamalar vasıtasıyla kullanıcılar kendi profillerini kaç kişinin ziyaret ettiğini öğrenmek istiyorlar. Fakat aldığınız cevap tamamen sahte oluyor. Ve arkadaşlarınız da bu anketi sizden görüp uygulamaya başlıyor.

 

USASABAH

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook Uygulamaları Sizi Sömürüyor!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.