Ferrari ve Masarati'nin İkinci Eli Bile Kalmadı

Otomotiv sektörü, küresel kriz sebebiyle mütevazı hedeflerle başladığı 2010 yılında beklentilerin çok üstünde, toplam 760 bin araç satışı gerçekleştirdi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
ferrari ve masaratinin ikinci eli bile kalmadı

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, geçen yıl 23 Ferrari ile 26 Maserati sattıklarını belirterek, "İkinci el stokumuzu da tamamen erittik. Geçen yıl ikinci el 9 Ferrari ile 8 adet Maserati'yi müşterilerimizle buluşturduk." dedi.

 

Türkiye'deki lüks otomobil sektörü ile Ferrari ve Maserati markalarını Tofaş çatısı altında Türkiye'de temsil eden FerMas'a ilişkin yaptığı açıklamada, 2010'un tüm otomotiv sanayisi için satış açısından sürpriz bir yıl olduğunu dile getirdi.

 

Pandır, geçen yılın başında pazara ilişkin yapılan beklentilerin yıl içinde sürekli arttığını, otomotiv sektörünün satış rekoru kırdığını kaydetti.

 

Pandır, toplam otomotiv pazarındaki bu genişlemenin, FerMas çatısıyla Ferrari ve Maserati markasıyla bulundukları segmentte de geçerli olduğuna işaret ederek, 2010'un ilk çeyreğinde ellerindeki bütün araçları neredeyse sattıklarını ve 2010'un çok olağanüstü geçeceğinin ilk işaretlerini aldıklarını kaydetti.

 

Sattıkları lüks spor otomobil sınıfında hemen istenildiği kadar araç almanın mümkün olmadığına, uzun bekleme süresi bulunduğuna değinen Pandır, geçen yılı 23 Ferrari ile 26 tane Maserati satarak kapattıklarını açıkladı.

 

Ali Pandır, bu sene için temkinli iyimserlik içinde. Satışların geçen yılın seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Ferrari ve Maserati markaları için 23-25 adet satış hedefleniyor.

 

Pandır'a göre, Türkiye, Ferrari ve Maserati için gelecek vaat ediyor. Türkiye'de lüks oto pazarında büyüme potansiyeli var. FerMas, Ferrari modellerini alan müşterilere butik geziler düzenliyor.

 

Müşterilere Ferrari'nin fabrikasını gezdirip atölyelerinde ve müzelerinde markayı tecrübe etmeleri sağlanıyor.

 

Ayrıca F1 araçlarının testlerinin yapıldığı pistlerde müşterilerin son model araçları test etmeleri sağlanıyor.

 

AA

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ferrari ve Masarati'nin İkinci Eli Bile Kalmadı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.