İnstagram, o özelliği kaldırıyor! Yeni uygulama test sürecinde

İndependent’in sitesinde yayınlanan habere göre, İnstagram yeni bir uygulama başlatmaya hazırlanıyor. İrlanda’da kullanılan sürümlerinde deneme amaçlı olarak beğeni sayılarını gizleyen İnstagram’ın, başarılı olduğu takdirde bu uygulamayı bütün sürümlerde başlatması bekleniyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
instagram, o özelliği kaldırıyor! yeni uygulama test sürecinde

Her yaştan insanın kullanmaya başladığı İnstagram, beğeni sayısı üzerinden oluşan rekabet ortamını bitirmeye çalışıyor. Kullanıcıların gönderilere değil sayısal verilere takıldığını belirten İnstagram Sözcüsü, “İnstagram’ın bir yarış gibi hissedilmesini istemiyoruz. Bu değişiklikle, insanların beğeniden çok hikayelerini anlatmaya odaklanıp odaklanmayacağı konusunda bilgi edinmeyi umuyoruz.” diye konuştu.

“Takipçilerin gönderilere odaklanmalarını istiyoruz”

İnstagram’daki beğeni yarışının insanlardaki benlik duygusuna olumsuz etkileri olduğuna değinen sözcü, “Kullanıcılar kendi yayınlarının ne kadar beğeni aldığını bilecek, lakin bir başkasının gönderisinin kaç beğeni aldığını bilemeyecek. Bu yolla kullanıcıların paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz, kaç beğeni aldıklarına değil.” ifadelerini kullandı. İrlanda’da başlatılan uygulamanın, Mayıs ayında Kanada’da başlayan testin devamı olduğunu belirten İnstagram Sözcüsü, bu uygulamanın kullanıcıların İnstagram deneyimlerine nasıl etki ettiğine dair daha çok test yapılması gerektiğini belirtti.

 

Yeni Akit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İnstagram, o özelliği kaldırıyor! Yeni uygulama test sürecinde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.