Tim Cook yazılımcı olabilmek için üniversiteye gerek yok dedi

ABD’li teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, kodlama eğitimi için bir üniversite eğitimine gerek olmadığını açıkladı. Birçok öğrencinin liseyi bitirmeden kendi uygulamalarını geliştirdiğini açıklayan Cook, yazılımda başarı için küçük yaşta çalışmalara başlanması gerektiğini savundu.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
tim cook yazılımcı olabilmek için üniversiteye gerek yok dedi

ABD’li teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, bir yazılımcı olmak için lisan mezunu olmaya gerek yok dedi. WWDC 2019 ( Dünya Geliştiriciler Konferansı ) etkinliğine katılmak için burs kazanan Liam Rosenfeld ile görüşen Cook, kodlama eğitimi hakkındaki fikirlerini dile getiridi.

 

 

Orlando’daki bir Apple Store’da WWDC 2019’a katılacak olan Liam Rosenfeld ile görüşen Tim Cook, dikkat çekici açıklamalara yer verdi . Yaşına rağmen Rosenfeld’ın kodlama konusundaki başarılarını taktir eden Cook, kodlama için üniversite eğitimine gerek olmadığını küçük yaşlarda eğitime başlanması gerektiğini dile getirdi.

Bununla birlikte birçok öğrencinin daha henüz liseden mezun olmadan geliştirdilleri uygulamaları App Store’a yüklediğini ifade eden ünlü CEO, yazılımda başarıyı yakalamak için çalışmalara küçük yaşlarda başlanması gerektiğini açıkladı.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tim Cook yazılımcı olabilmek için üniversiteye gerek yok dedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.