Blockchain siber güvenlik için kullanılabilir

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Warren Davidson, kripto para birimleri ve blockchain teknolojilerinin siber güvenlik tehditleri mücadelesinde ve geleneksel finans endüstrisindeki prosedürler ile çeşitli süreçlerin geliştirilmesinde etkin bir şekilde kullanılabileceğine dikkat çekti.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
blockchain siber güvenlik için kullanılabilir

ABD merkezli birçok banka, 10 Nisan’da Finansal Hizmetler Komitesi’nin de yer aldığı Temsilciler Meclisi etkinliğinde, kriz sonrası dönemde finans endüstrisinin durumu ve kripto para birimleri ve blockchain teknolojileri ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

 

Söz konusu etkinlikte konuşan Davidson, blockchain teknolojisine yönelik inancını yinelerken, bunun yanında ABD’nin söz konusu endüstri için uygulanabilir bir yönetmelik oluşturmada diğer ülkelerin gerisinde kaldığına dikkat çekti.

 

Önce dolandırıcılık demişti

Geçen ay JPM Coin ismiyle kripto para birimleri endüstrisine adım atan JP Morgan CEO’su Jamie Dimon da kripto para birimlerine yasalara uygun bir şekilde yaptırım uygulandığı takdirde bankanın dijital varlıkları destekleyeceğini söyledi.

 

Dimon, önceki açıklamalarında kripto para birimleri ve blockchain teknolojilerini eleştirmiş ve kripto para birimlerinin “dolandırıcılıktan” başka bir şey olmadığını belirterek söz konusu teknolojinin devletlerin “çöküşüne” neden olacağını söylemişti.

Dimon’ın yanında New York Mellon Bankası CEO’su Charles Scharf da kripto para birimleri konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtti:

 

“Kripto para birimleri çok yeni bir teknoloji ve şu an gerçek değere sahip bir para birimi olarak kullanılması gündemde henüz yer almıyor, biz de bu sebeple bu teknoloji ile ne yapmak istediğimize karar vermeye çalışıyoruz. Kara para aklama eylemleri ve Müşterini Tanı (Know Your Customer / KYC) uygulamaları, sorun yaşadığımız iki ana başlık.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Blockchain siber güvenlik için kullanılabilir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.